• TEL: 0 537 946 12 36
  • info@hasancekinevpansiyonu.com

İğneada Keşfet

İğneada / Kırklareli

Karadeniz kıyısında Türkiye-Bulgaristan sınırında bulunan İğneada, etrafı Longoz ormanıyla, güneyi  ve batısı da Istıranca (Yıldız ) dağları ile çepeçevre sarılmıştır. Karadeniz’in en batıda Trakya’daki ucu, 20 km uzunluğunda kumsalı, plajı bulunan güneye rakip harika bir tatil ve dinlenme cenneti… Uzun sahilinde yürüyüş yapmak, denize girmek ya da altın tanecikli kumunda güneşlenmek çok keyif vermektedir.

Karadeniz’in masmavi deniziyle, Trakya’nın yemyeşil ormanın birleştiği bu cennet mekan doğal güzellikleriyle ve oksijeni bol temiz havasıyla da gelenleri  büyülüyor.

İğneada’da Erikli, Mert, Saka, Hamam, Pedina, Ramana ve Sülüklü adında yedi göl vardır. Çeşitli balıkların yaşadığı bu göller koruma altındadır.

İğneada ‘da deniz  sezonu haziran ayında başlar ve eylül sonuna kadar da sürer. Ancak kışın hafta sonları bile balık ya da yabani hayvan avı için ya da kafa dinlemeye gelenler de olmaktadır.

Kuşlar ve yabani hayvanların doğal hayvanat bahçesi olan İğneada ‘da akşamları çır çır böceği sesiyle uyuyup sabahları cıvıl cıvıl kuş sesleriyle uyanırsınız.

Karadeniz balıklarının en tazesini en ekonomik fiyata alıp denize karşı oturup yiyebilirsiniz. Ayrıca orman balcılığının yapıldığı bölgeden bal almadan dönmemenizi tavsiye ederiz.

İğneada Yakınlarında Gezilecek Yerler

Buraya gelmişken gitmeniz gereken yerler; Kıyıköy, Demirköy, Sislioba, Beğendik, Dupnisa Mağarası ‘dır.

İğneada’ya Kaç Saatte Gidilir ?

Tekirdağ İğneada arası yaklaşık 157 kilometre(km) mesafede ve araçla yaklaşık 2 saat 10 dakika kadar sürmektedir.

İstanbul İğneada arası yaklaşık 224 kilometre(km) mesafede ve araçla yaklaşık 4 saat 30 dakika kadar sürmektedir.

Ankara İğneada arası yaklaşık 675 kilometre(km) mesafede ve araçla yaklaşık 9 saat 15 dakika kadar sürmektedir.

İzmir İğneada arası yaklaşık 785 kilometre(km) mesafede ve araçla yaklaşık 12 saat kadar sürmektedir.